נגישות

מי מוסמך לבצע בדיקות שמיעה?

חזור

בדיקת שמיעה היא תהליך קצר ומהיר למדי שנעשה ע”י קלינאי תקשורת. הבדיקה אינה כרוכה בכל סוג של כאב והיא יכולה להתבצע בקופת החולים שבה אתם מטופלים או במכוני שמיעה מקצועיים. במידה שאתם חשים ולו בירידה קלה בשמיעה שלכם מוטב לבצע את הבדיקה- ואפילו כדי לפסול את האפשרות כי אכן קיימת בעיית שמיעה.
מאידך, במידה שאכן קיימת בעיית שמיעה מוטב לאבחן אותה ולטפל בה במהירות האפשרית על מנת לטפל בה בשלב כמה שיותר מוקדם ולמנוע הידרדרות מיותרת.

את בדיקת השמיעה מוסמך לבצע קלינאי תקשורת מוסמך, בוגרי החוג להפרעות תקשורת והם מומחים בתחום המרתק של השמיעה וכן לאבחון בעיות שמיעה שונות. בדיקת שמיעה במכון שמיעה מורשה ומקצועי מפיקה לבסוף תמונת מצב עדכנית ומדויקת של מצב השמיעה שלכם ואף יכולות לאבחן צורך אמיתי בתחילת השימוש במכשיר שמיעה.

בדיקת שמיעה עם קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת הוא תרפיסט בתחום הפרה-רפואי שעוסק בטיפול לקויות תקשורת שונות. הפרופסיה עוסקת במחקר של הפרעות תקשורת ואנשי מקצוע בתחום עוסקים באבחון, טיפול ושיקום של הפרעות תקשורת על כל סוגיהן. הפרעות תקשורת יכולות להופיע בכל מני תצורות והמקורות להן רבים ומגוונים. הן יכולות להיות קשורות לבעיות התפתחות השפה, או להיות תוצאה של לקות שמיעה מולדת או נרכשת. הן יכולות להיות קשורות בדיבור עצמו, בתהליכי בליעה והן נוגעות גם לעולם הרחב של תקשורת הבלתי מילולית.
בין אם כתוצאה מסיבה גנטית מולדת ובין אם כתופעה נרכשת שנוצרה עם הזמן לקות ששמיעה, ובמיוחד כזו שלא טופלה מיד ונתמכה על ידי אמצעי שמיעה, תשפיע על אופן ואיכות התקשורת שלנו באופן ישיר. עבודה עם קלינאי תקשורת תוכל לא רק לשקם את הפרעות התקשורת הקיימות, אלא בשילוב עם מכשירי שמיעה מתאימים ניתן יהיה למנוע לקויות תקשורת עתידיות שסביר מאד שתתפתחנה בהיעדר טיפול הולם.

כמה דברים שכדאי לדעת על המקצוע עצמו

  • קלינאות תקשורת הוא תחום רחב מאד שחולש על אספקטים שונים זאת במטרה לספק מענה לכל אחד מהגורמים השונים שיכולים להשפיע על חלקים רבים כל כך של התקשורת שלנו, החל מהפרעות בהגייה, דרך הפרעות בהבנת שפה, הפרעות בליעה ועוד.
    – הפרעות תקשורת יכולות להיגרם כתוצאה ממצב פיזי או מצב נפשי- מנטאלי.
    – תפקידו של קלינאי תקשורת הוא לאפשר תקשורת קלה ונוחה, לצורך כך הוא מספק מערך טיפול שכולל תרגול והדרכה. במסגרת הטיפול הוא מאפשר שיפור מיידי באמצעות התאמת טכנולוגיה, כמו מכשיר שמיעה. זאת ועוד, מערך הטיפול של קלינאי תקשורת כולל גם בניית מערכי מניעה מפני מצבים עתידיים לא רצויים בדוגמת ירידה בתפקוד, היווצרותן של הפרעות נוספות ועוד.
  • – הזמן הוא גורם משמעותי. איתור מוקדם של הפרעות ומקורן, וטיפול בהם הוא קריטי למצבו של המטופל ולרמות התפקוד שלו. טיפול אצל קלינאי תקשורת יעצור התדרדרות וישקם את המצב, במקרים רבים הוא ימנע נזקים כרוניים וככל שהוא יחל מוקדם יותר, כך ייטיב.
    – להפרעות תקשורת יש השפעה היקפית לא רק על התפקוד של יכולת התקשורת שלנו מבחינת דיבור או שמיעה. יש להן השלכות חברתיות, התפתחותיות ופרטיות רבות, מן הסתם השפעות מהותיות על איכות החיים ותחושת האושר בפרט. הטיפול אצל קלינאי תקשורת הוא מציל חיים של ממש.

מאמרים מומלצים...

ליקוי שמיעה אצל תינוקות – אבחון וטיפול אביזרי שמיעה איבוד שמיעה פתאומי

לשירותכם תמיד!

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד
מנציגנו יחזור אליכם בזמן הקרוב

מצא מכון שמיעה
קרוב לביתך

לקטלוג
מכשירי שמיעה

  התקשר עכשיו
  צור קשר
יצירת
קשר

נשמח לעמוד לשירותך: